Zgodnie z planem, w niedzielę 21 sierpnia o godz. 13:00, w parku Bema rozpoczął się rodzinny piknik w ramach akcji "ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ". Niestety pogodowa aura spowodowała, że organizatorzy tuż po symbolicznym rozpoczęciu podjęli wspólną decyzję o przeniesieniu całej imprezy do domu sąsiedzkiego "Zakopianka" przy ul. Zakopiańskiej 40...

Po sprawnym przeniesieniu do "Zakopianki" i lekkiej modyfikacji harmonogramu, większość zaplanowanych wydarzeń udało się na szczęście przeprowadzić. Z racji mniejszej powierzchni niż park, niektóre występy musiały być przeprowadzone po kolei.

Na początek zgromadzeni goście mogli posłuchać dzielnicowego chóru, którego występ tak się spodobał, że artyści musieli bisować. W dalszej części rozdano nagrody w ramach konkursu ogródkowo-balkonowego zorganizowanego latem przez Radę Dzielnicy. Po ułożeniu specjalnej maty, zawodnicy Judo z SGKS Wybrzeże zaprezentowali techniki sztuki walki. Następnie seniorzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, a zgromadzone dzieci zabawili cały czas klauni z Fundacji „Dr Clown” oraz animatorki z Fundacji „Świat Wrażliwy”.

Wszyscy przybyli mieszkańcy mogli poczęstować się słodkimi babeczkami oraz ugasić swoje pragnienie kawą, herbatą lub wodą za symboliczną opłatą. Uwieńczeniem imprezy była zaplanowana potańcówka przy muzyce granej na żywo przez "Adamo Rytm Band".

Nad całością czuwali pracownicy i wolontariusze Europejskiego Centrum Solidarności, współorganizatora imprezy.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Dla Siedlec”, SGKS Wybrzeże i Fundacja „Świat Wrażliwy”, Fundacja „Dr Clown” Oddział Gdańsk, Rada Dzielnicy Siedlce oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Poniżej galeria z niedzielnej imprezy.