Już po raz szósty Rada Dzielnicy Siedlce zaprasza do wspólnych obchodów Święta Niepodległości. Głównym punktem dnia będzie jak zwykle Siedlecka Parada Niepodległości. Od początku organizacji wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Marsz rozpocznie się o godzinie 8:45 na skwerze przy rogu ulic Starodworskiej i Kartuskiej. Na mieszkańców czekają również inne ciekawe atrakcje...

Siedlecka Parada Niepodległości wyróżniała się zawsze narodowymi barwami, dlatego prosimy Mieszkańców o przyniesienie biało-czerwonych szalików i flag. Bardziej odważnych zachęcamy do przebrania się w stroje historyczne. Najmłodsi uczestnicy otrzymają chorągiewki, biało-czerwone apaszki i opaski odblaskowe oraz balony.

Pozostałe imprezy zorganizowane z okazji obchodów Święta Niepodległości:
- 10 listopada, godz. 18:00 - "Wieczór Niepodległości" - Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu, ul. Powstańców Warszawskich 25 (wstęp wolny)
- 11 listopada, godz. 12:00 - "Muzyczne Listy do Niepodległości" - koncert z cyklu "Akademia Muzyczna dla dzieci" - Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 35 (wstęp wolny)
- 11 listopada, godz. 15:30 - spotkanie mieszkańców oraz dyskusje o historii Polski przy kawie, siedziba Rady Dzielnicy Siedlce, ul. Kartuska 63/65

Bądźmy razem tego dnia! Bądźmy dumni z naszych symboli narodowych!

Dokładny plan obchodów 11 listopada 2016 zamieszczamy poniżej (po kliknięciu w plakat otworzy się w nowym oknie w powiększeniu). Autorem plakatu jest Pani Marta Witczak.

Promocyjny artykuł w Dzienniku Bałtyckim z dnia 10.11.2016, Rada Dzielnicy wykorzystała wygraną przestrzeń w konkursie "Dzielnice na medal!" (po kliknięciu w artykuł otworzy się w nowym oknie w powiększeniu).