Dzień 11 listopada 2016 upłynął na Siedlcach podobnie jak rok temu w patriotycznym nastroju. Po godzinie 9:00 wyruszyła parada mieszkańców dzielnicy ze skweru przy zbiegu ulic Starodworskiej i Kartuskiej. W towarzystwie orkiestry oraz eskorcie Policji parada doszła na Targ Drzewny pod pomnik króla Jana III Sobieskiego. Po drodze złożone zostały kwiaty przy tablicy pamiątkowej Marszałka Józefa Piłsudskiego (budynek Komendy Miejskiej Policji)...

Pod pomnikiem Jana III Sobieskiego złożono również kwiaty oraz wykonano pamiątkowe zdjęcie. W dalszej części Siedlecka Parada dołączyła do Gdańskiej Parady Niepodległości kontynuując przemarsz ulicami Gdańska.

To nie wszystkie atrakcje jakie zostały zaplanowane dla mieszkańców Siedlec z okazji obchodów Święta Niepodległości. O godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim przy ulicy Korzennej 35 odbył się koncert „Muzyczne listy do Niepodległej”. W trakcie koncertu wykorzystane zostały wzruszające listy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 58 napisane do Ojczyzny. Mali artyści wystąpili u boku solistów Opery Bałtyckiej, nauczycieli akademickich, absolwentów i studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku.

O 15:30 w siedzibie Rady Dzielnicy rozpoczęło się historyczne spotkanie mieszkańców przy kawie i herbacie. W miłej i kameralnej atmosferze zgromadzeni mieszkańcy dyskutowali o przeszłości, o czasach przed i po wojnie. Poruszone zostały tematy zarówno historyczne jak i kulturowe, a także różnice w społeczeństwach różnych epok.

Dzień wcześniej 10 listopada o godz. 18:00 odbył się "Wieczór Niepodległości" na Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. Wykonawcami byli przede wszystkim mieszkańcy Siedlec: grupa taneczna seniorów, teatralna grupa dziecięca oraz zespół śpiewaczy pod dyrekcją Joanny Orzeł. Wieczór uświetnili zaproszeni artyści: Magdalena Witczak i Piotr Macalak przy akompaniamencie Elżbiety Kulińskiej.

Dzięki uprzejmości dzielnicowego społecznika Wojciecha Gilli możemy zaprezentować galerię z obchodów święta.

Dzięki uprzejmości Pana Mirosława Koźbiała możemy zaprezentować również video-relację z parady.

O Siedleckiej paradzie wspomniano również w gdańskiej Panoramie:
https://gdansk.tvp.pl/27693408/11112016-1830

Promocyjny artykuł w Dzienniku Bałtyckim z dnia 10.11.2016, Rada Dzielnicy wykorzystała wygraną przestrzeń w konkursie "Dzielnice na medal!" (po kliknięciu w artykuł otworzy się w nowym oknie w powiększeniu).