W dniu 24.11.2016 roku w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” Zarząd Dzielnicy Siedlce wraz z policjantami z 8 komisariatu Policji w Gdańsku zorganizowali spotkanie z seniorami. Tematyką było przede wszystkim bezpieczeństwo lokalnych seniorów. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, poruszono wiele tematów nurtujących seniorów...

Tematem przewodnim były oszustwa na tak zwanego wnuczka wykorzystujące naiwność i łatwowierność starszych osób. Policjanci opowiadali o sposobach i metodach działania przestępców, sposobach  unikania tego typu sytuacji oraz zachowania jeśli już ktoś padnie ofiarą przestępców.

Poza tym funkcjonariusze przeprowadzili pokaz jak zachowuje się człowiek pod wpływem alkoholu. Celem było uświadomienie jak należy się zachować w pobliżu osoby pijanej, która jak się okazuje nawet nieświadomie może stanowić zagrożenie dla starszej osoby.

Poruszonych zostało jeszcze wiele innych tematów nurtujących starsze osoby. W spotkaniu wzięło udział około 20 seniorów z dzielnicy Siedlce. Wojciech Widzicki - członek Zarządu Dzielnicy Siedlce wraz z Dzielnicowym asp. sztab. Janem Chmielińskim zamierzają organizować regularnie spotkania z mieszkańcami, a szczególnie z osobami starszymi.

Poniżej galeria zdjęć ze spotkania.