We wtorek 28.02.2017 przedstawiciele Rady Dzielnicy, w towarzystwie red. Joanny Stankiewicz z Radia Gdańsk, odwiedzili mieszkańców ulicy Legnickiej. W zeszłym tygodniu mieszkańcy "baraków" komunalnych otrzymali wnioski o przyznaniu lokali komunalnych. Problem w tym, że ci mieszkańcy już mają gdzie mieszkać...

Okazuje się, że cała sprawa ma związek z planowaną w tej okolicy inwestycją developerską. Baraki muszą zniknąć, a mieszkańcy muszą zniknąć razem z nimi.

Rada Dzielnicy Siedlce jest oburzona brakiem jakiejkolwiek informacji z tej sprawie, w szczególności z uwagi na fakt, że zapytanie w tej sprawie zostało złożone już w maju 2016 roku - bez odpowiedzi.

Takie podejście do mieszkańców jest niedopuszczalne, niedemokratyczne i zwyczajnie nieuczciwe. W dyskusjach z mieszkańcami pojawiają się następujące obawy jaki będzie zakres inwestycji i kiedy rozpoczną się prace i wyburzenia? Czy lokatorzy będą mogli zostać na Siedlcach, optymalnie w tej okolicy, co teraz? Co z nakładami poczynionymi na remonty mieszkań? Mowa o kwotach rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Warto dodać, że GZNK przez całe lata działał bardzo opieszale w kwestii remontów tych lokali, nawet w takich przedsięwzięciach jak wymiana żarówki czy okien (należy zauważyć, że budynek nie ma części okien...). Obecnie wszyscy czekają na reakcję Miasta Gdańska.

Artykuł w Radio Gdańsk na temat sytuacji mieszkańców przy ulicy Legnickiej:
http://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/57512-w-sercu-gdanska-mieszkaja-w-tragicznych-warunkach-wlozylismy-pieniadze-w-remonty-teraz-miasto-chce-sie-nas-pozbyc