W sobotę 12 października odbyła się druga część spaceru historycznego po Siedlcach i Emausie, organizowanego przez Radę Dzielnicy. Spacer rozpoczął się na skwerze przy zbiegu ulic Kartuskiej i Ciasnej od przywitania gości przez Przewodniczącego Rady Dzielnicy Andrzeja Nawarę. Następnie przebiegał ulicami Malczewskiego, Kościelną, Kartuską, Starodworską i zakończył się w kościele św. Franciszka z Asyżu na Emausie...

Przewodnik Wojciech Grott opowiedział wiele ciekawych, co najważniejsze nieznanych historii, związanych głównie z przedwojennymi mieszkańcami naszej dzielnicy. Warto wspomnieć, że nie były one powtórką informacji przekazanych przez przewodników z poprzednich lat, Aleksandra Masłowskiego czy Jana Daniluka.

Mimo pochmurnej pogody przybyło ~ 80 osób. Rada Dzielnicy Siedlce dziękuje mieszkańcom i przybyłym gościom za uczestnictwo w spacerze.  Obie części zostały zarejestrowane na video i będą niebawem dostępne na stronie RDS. Już teraz zapraszamy na wykład prof. Andrzeja Januszajtisa w piątek 8 listopada w Domu Sąsiedzkim Zakopianka. Profesor opowie o historii Siedlec, winie i rodzicach Daniela Gabriela Fahrenheita, którzy byli związani z naszą dzielnicą.

Mirosław Koźbiał
Rada Dzielnicy Siedlce