Od kilku tygodni w okolicach ulic: Wieniawskiego, Skarpowej i Zakopiańskiej grasuje najprawdopodobniej grupa graficiarzy, która niszczy elewacje budynków swoimi bazgrołami. Z piątku na sobotę pomalowano ścianę garażu przy ul. Wieniawskiego oraz zamalowano tablicę informacyjną sąsiadującego placu zabaw...

Następnie podobnej treści napis pojawił się na elewacji budynku przy ul. Skarpowej 23 oraz Zakopiańskiej 44. Jakiś czas temu pomalowano stację transformatorową na ul. Wieniawskiego i elewację Szkoły Podstawowej nr 58. Mieszkańców prosi się o zwiększenie czujności i pomoc w namierzeniu wandali.

Miejmy nadzieję, że policjanci z VIII Komisariatu na ul. Kartuskiej ustalą sprawców. Tym razem na miejscu przestępstwa graficiarze postawili po sobie sporo śladów oraz dowody przestępstwa. Osoby które były lub będą świadkami dewastacji mienia, proszeni są o kontakt z Policją. Można również przyjść w najbliższy wtorek do Rady Dzielnicy. Od godziny 18:00 do 19:00 będą pełnili dyżur radni wraz dzielnicowymi z VIII Komisariatu Policji na Siedlcach. Planowane jest również przybycie przedstawiciela Straży Miejskiej.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce