W piątkowe przedpołudnie, rodzina, przyjaciele, znajomi, mieszkańcy Siedlec i Gdańska pożegnali na cmentarzu św. Franciszka na Emaus pana Jana Rohde. Mszę żałobną oraz uroczystości pogrzebowe koncelebrował proboszcz parafii św. Franciszka ks. Kanonik Jacek Tabor...

Trumna z ciałem pana Jana Rochde została złożona do grobu w najbardziej reprezentacyjnym miejscu cmentarza, tuż obok rzeźby Chrystusa, którą pan Jan przeniósł ze starej nekropolii św. Józefa i św. Brygidy przy Wielkiej Alei (obecnie stanowiącego cześć Parku Akademickiego przy alei Zwycięstwa). Figura jest kopią słynnego dzieła duńskiego artysty Bertela Thorvaldsena.

Radę Dzielnicy Siedlce reprezentowali radni: Andrzej Nawarra, Brygida Folkmann-Banaszak, Andrzej Wardziak i Mirosław Koźbiał. Suchanino reprezentował lokalny historyk i społecznik, pan Patryk Toczyński z małżonką. Mimo licznych informacji o pogrzebie w lokalnych mediach (w tym na stronie Rady i portalu gdansk.pl), na uroczystościach pogrzebowych nie stawił się żaden radny miejski z naszego okręgu wyborczego.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

Fot. Mirosław Koźbiał