Pod koniec października 2019 roku, zjawił się na dyżurze w Radzie Dzielnicy Siedlce zrezygnowany mieszkaniec ulicy Malczewskiego. Bohater naszej sprawy, pan Czesław Trzciński od kilku miesięcy nie mógł doprosić się remontu przeciekającego dachu w swoim domu, który jest w zasobach Gdańskich Nieruchomości. Problem dotyczył przeciekającego dachu...

Nie chodziło tu jednak o drobne zacieki, ale o strumienie wody, które wlewały się do mieszkania podczas każdego deszczu. Ponieważ sprawa ciągnęła się od kilku miesięcy, doszło do zagrzybienia ścian, sufitu i uszkodzenia podłóg, nie wspominając o stratach w wyposażeniu mieszkania. Pan Trzciński nie jest właścicielem budynku więc mimo chęci, nie mógł dokonać naprawy na swój koszt.

Sprawą zainteresowali się radni Mirosław Koźbiał i Brygida Folkmnann-Banaszak. Dzięki ich skutecznej interwencji oraz uprzejmości i dobrej woli pracowników Biura Obsługi Mieszkańców nr. 8 na ul. Śniadeckich (podlegające pod Gdańskie Nieruchomości), udało się ruszyć sprawę z miejsca. W grudniu pojawiła się ekipa remontowa, która położyła nowa warstwę papy. Dzisiaj państwo Trzcińscy nie patrzą już z niepokojem na prognozę pogody i nie obawiają się, że znowu zostaną zalani.

Powyższa historia pokazuje, że warto zaufać radnym dzielnicowym i przyjść ze swoją sprawą lub  problemem na cotygodniowy dyżur w siedzibie Rady Dzielnicy Siedlce. Nie gwarantujemy, że wszystkie sprawy zakończą się tak szczęśliwym zakończeniem jak powyższa. Warto jednak spotykać się i wspólnie pracować nad problemami dotyczącymi naszej dzielnicy.