Na placu zabaw przy zbiegu ulic Kartuskiej, Ciasnej i Malczewskiego, pojawiły się nowe urządzenia zabawowe dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy. Są to huśtawka łańcuchowa podwójna oraz karuzela obrotowa. Dla rodziców, dziadków lub opiekunów bawiących się dzieci, zostały zainstalowane dwie eleganckie ławki. Miejmy nadzieję, że sprzęt ten będzie długo służył naszej lokalnej społeczności...

Zakup został sfinansowany z ubiegłorocznego budżetu Rady Dzielnicy Siedlce. Realizacja zadania odbyła się za pośrednictwem Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Nie były to jedyne inwestycje w infrastrukturę dla dzieci. Rada Dzielnicy przeznaczyła również środki na konserwację drewnianych urządzeń zabawowych na placu zabaw przy ul. Wieniawskiego. Zachęcamy dzieci i rodziców do korzystania z tych miejsc.

Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka”, odbyły się trzy bardzo dobrze przyjęte przedstawienia dla dzieci, Mikołajki oraz zajęcia muzyczne. W tym roku, Rada Dzielnicy sfinansuje ze swoich środków podobne przedsięwzięcia. O szczegółach przeczytają Państwo niebawem na naszej stronie.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Mirosław Koźbiał