Skuteczność działań Zarządu i Komisji Infrastruktury przy Radzie Dzielnicy Siedlce doceniają już nie tylko mieszkańcy naszej dzielnicy, którzy przekazują nam coraz więcej próśb o interwencję, ale również radni z sąsiednich dzielnic. W środowe popołudnie odbyła się pierwsza wspólna wizyta gospodarcza przedstawicieli Siedlec i Suchanina...

W spotkaniu uczestniczyli: Andrzej Nawara, Mirosław Koźbiał i Kacper Kłącz oraz nasi sąsiedzi: Ewa Okuniewska i Paweł Szkiel. Tematem spotkania był stan schodów łączących ulice Kolonia Zręby i Franciszka Liszta.

W tracie inspekcji radni dokonali oględzin stanu technicznego schodów. Sytuacja nie wydaje się być zła po stronie należącej do Siedlec, gorzej sprawa wygląda w górnej części na terenie Suchanina. Stwierdzono uszkodzenia poręczy, które częściowo nie były przytwierdzone do podłoża, liczne zapadliska powstałe na skutek wypłukania podsypki pod płytami betonowymi oraz wyszczerbienia elementów betonowych.  Schody nie wyglądają na bardzo stare, powstałe uszkodzenia są następstwem zastosowania niskiej jakości materiałów i braku umiejętności rzemieślników realizujących inwestycję.

Radni ustalili, że wspólnie wystosują pismo do GZDiZ z prośbą o pilne usunięcie usterek w ramach bieżących działań konserwacyjnych. Nasi sąsiedzi zasygnalizowali również potrzebę wycięcia chaszczy wzdłuż schodów, które są miejscem spotkań amatorów mocniejszych trunków spożywanych na świeżym powietrzu oraz gruntownego sprzątnięcia zalegających tam śmieci.

Po zakończeniu spotkania siedleccy radni udali się w okolice pawilonów handlowych na Emaus. Otrzymali od mieszkańca Siedlec zgłoszenie zniszczenia studzienki telekomunikacyjnej, umiejscowionej na ścieżce rowerowej. Przewodniczący RDS Andrzej Nawara w trakcie oględzin o mało w nią nie wpadł. Uszkodzenie powstało najprawdopodobniej w wyniku najechania samochodu ciężarowego, który połamał betonowy kołnierz będący podporą klapy studzienki. Sprawa została niezwłocznie zgłoszona do Dyżurnego Inżyniera Miasta. Będziemy monitorowali, jak szybko służby miejskie zabezpieczą ten teren oraz dokonają naprawy.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot: Mateusz Koźbiał