W ubiegłą sobotę odbyła się na Siedlcach pierwsza w tym roku objazdowa zbiórka odpadów niebezpiecznych. Niestety niewielu mieszkańców skorzystało z możliwości legalnego pozbycia się kłopotliwych rzeczy, których nie wolno wrzucać do zwykłych pojemników na śmieci. Nie wiadomo czy powodem małego zainteresowania był poranny przymrozek i niewielkie opady śniegu, wczesna godzina, czy po prostu mieszkańcy nie odczuwają potrzeby segregacji odpadów...

Może następnym razem zbiórka spotka się większym zainteresowaniem społecznym. Radny Mirosław Koźbiał towarzyszył jednej z dwóch ekip Gdańskich Usług Komunalnych, które odbierały odpady z ulic Bądkowskiego i Wieniawskiego. Na pierwszym przystanku nie pojawiła się ani jedna osoba. Trochę lepiej było na ul. Wieniawskiego. Na ekipę GUK czekała mieszkanka ul. Skarpowej pani Iwona Jędrzejewska, która przyniosła stare komórki, zasilacze, kable, przeterminowane farby i chemikalia. Drugą osobą była pani Edyta Petelska z ul. Zakopiańskiej, która pozbyła się sporej ilości zużytego sprzętu AGD. Rada Dzielnicy dziękuje obu paniom za udział w zbiórce.

Kolejna akcja zbierania odpadów niebezpiecznych odbędzie się dopiero 6 czerwca. Będziemy o tym informować na stronie Rady Dzielnicy Siedlce.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Mirosław Koźbiał