Muzeum Gdańska we współpracy z Radą Dzielnicy Siedlce przystępują do realizacji czwartej części projektu „Historie Gdańskich Dzielnic”. Tegoroczna edycja poświęcona będzie Siedlcom oraz historycznej wsi Emaus, która jest obecnie integralną częścią Siedlec. Jeżeli jesteście Państwo obecnymi lub byłymi mieszkańcami tej pięknej dzielnicy, macie w swoich domowych archiwach zdjęcia wykonane na jej terenie, ciekawe wspomnienia lub inne pamiątki, podzielcie się nimi z mieszkańcami Gdańska...

Zdjęcia zeskanujemy i oddamy, wspomnienia utrwalimy na kamerze lub dyktafonie, pamiątki wypożyczymy lub sfotografujemy.

Aktualnie sytuacja zmusza nas do przebywania w domu. Wykorzystajmy ten czas na przejrzenie starych albumów i szuflad z pamiątkami. Może jest tam coś ciekawego, co jest związane z Siedlcami. Nie zapominajcie, proszę o seniorach. Być może macie członków rodziny, sąsiadów lub znajomych, którzy tutaj kiedyś mieszkali. Zapytajcie ich, czy nie pamiętają jakichś historii, które wydarzyły się na Siedlcach.

Co nas interesuje:

Zdjęcia z dzieciństwa i fotograficzne wspomnienia dawnych lat królują w mediach społecznościowych. My chcielibyśmy poprosić Was o zwrócenie szczególnej uwagi czy w swoich zbiorach macie zdjęcia z gdańskiej dzielnicy Siedlce.

📸 Poszukujemy fotografii dokumentujących życie codzienne do lat 90-tych - domy, sklepy, zabawy, spacery, życie religijne i szkolne, czas wolny.
 
📸 Chcielibyśmy je wykorzystać do wystawy plenerowej oraz w kolejnym tomie Historii Gdańskich Dzielnic, które będą poświęcone Siedlcom.

📸 Do tych projektów potrzebujemy tylko cyfrowych kopii Waszych zdjęć, które sami wykonamy, a Wy dodatkowo otrzymacie ich wysokiej jakości kopie.
 
📸 Projekt realizujemy wspólnie z Rada Siedlce, która może pośredniczyć w zebraniu i przekazaniu zdjęć do wykonania skanów.

📸 Jeśli macie w swoich zbiorach zdjęcia, które pokazują jak dawniej wyglądały Siedlce to skontaktujcie się mailowo lub telefonicznie: Katarzyna Kurkowska 789 449 684 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub z Przewodniczącym Rady Dzielnicy Siedlce p. Andrzejem Nawara 506 518 094 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
📸 Zdjęcia będziemy odbierać jak tylko minie zagrożenie związane z epidemią, a na informacje czekamy do 1 czerwca 2020 roku.