Komisja Infrastruktury może zaliczyć na swoim koncie kolejny mały sukces. Na prośbę pani Agnieszki Pieniążek, podjęliśmy interwencję w sprawie złego stanu dwóch ciągów schodów łączących ulice Zakosy i Wieniawskiego.  W dniu 2 kwietnia wysłaliśmy do GZDiZ-tu pismo w przedmiotowej sprawie. W ubiegłym tygodniu pojawili się budowlańcy, którzy zburzyli jedne z małych schodków i zbudowali je do nowa...

Cieszy ta inwestycja, chociaż nie jest jeszcze skończona. Musieliśmy przypomnieć wykonawcy o zamontowaniu poręczy. Już wkopano słupki, całość ma zostać skończona w najbliższych dniach.

Niestety w dalszym ciągu nic nie zrobiono z kolejnymi schodami wzdłuż działek. Ich stan pogorszył się znacznie od naszej marcowej wizyty gospodarczej. Najwyraźniej GZDIZ przyjął taktykę, że szczęście należy dozować stopniowo i z umiarem. Podjęliśmy interwencję, aby je również doprowadzić do porządku w najbliższym czasie.

Duże schody mają być naprawione doraźnie, w najgorszych miejscach, w bliżej nieokreślonym czasie. Docelowo zostaną wpisane do najbliższej edycji „Programu modernizacji chodników w Gdańsku”. Oznacza to, że będziemy jeszcze musieli poczekać kilka lat na ich generalny remont. Sprawę postaramy się przyspieszyć, angażując w sprawy dzielnicy radnych miejskich.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Mirosław Koźbiał