Od czwartku 2 lipca można oglądać plenerową wystawę poświęconą historii dzielnicy Siedlce w Gdańsku. Powstała ona w ramach cyklu "Historie gdańskich dzielnic". Zlokalizowana jest przy ul. Kartuskiej na chodniku przy przystanku Ciasna. (naprzeciw siedziby Rady Dzielnicy Siedlce). Na kilku tablicach znajdują się informacje na temat najstarszych dziejów tych terenów, historia kościołów, szkół oraz osiedli mieszkaniowych...

Na fotografiach lotniczych można zobaczyć jak dzielnica wyglądała przed drugą wojną światową. Jedna z plansz prezentuje zdjęcia nadsyłane przez mieszkańców Siedlec z domowych kolekcji, za co szczególnie jesteśmy wdzięczni. Pozostałe prezentowane fotografie pochodzą ze zbiorów: Muzeum Gdańska, Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska, Herder-Institut, KOSYCARZ FOTO PRESS / KFP oraz z kolekcji prywatnych.

Muzeum Gdańska za współpracę serdecznie dziękuje Radzie Dzielnicy Siedlce, Stowarzyszeniu "Dla Siedlec", portal dlasiedlec.pl oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom i miłośnikom dzielnicy.

Fot. Agnieszka Grabowska/ Muzeum Gdańsk

Żródło: https://www.facebook.com/muzeumgdansk