W tym tygodniu ruszyły prace na Winnej Górze na Siedlcach. Powstaje tam punkt widokowy z panoramą na Gdańsk. Aktualnie trwa montaż schodów, poręczy i małej platformy widokowej, z której widok będzie dedykowany zmarłemu w tym roku gdańskiemu fotoreporterowi Maciejowi Kosycarzowi. W kolejnych dniach nastąpi wycinka chaszczy, zostaną również przeprowadzone gruntowne prace porządkowe zarówno na górze, jak i w okolicach wejścia...

Uroczystość otwarcia z udziałem włodarzy miasta zaplanowano w niedzielę, 20 września, o godz. 14:00. Oficjalne odsłonięcie punktu widokowego poprzedzi spektakl plenerowy i występy artystyczne. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i sympatyków Siedlec oraz Gdańszczan z innych dzielnic. Przybywajcie Państwo całymi rodzinami. Wejście na górę znajduje się na końcu ulicy Wieniawskiego, przy ogródkach działkowych.

Pomysł utworzenia w tym miejscu punktu widokowego zgłosiła radna Brygida Folkmann-Banaszak. Radni poparli projekt i przyznali na realizację tej inwestycji 27 tysięcy zł. z budżetu Rady Dzielnicy Siedlce. Wykonawcą prac jest Gdański Zarząd Dróg i Zieleni pod kierownictwem prof. Witolda Burkiewicza. Jakość zastosowanych materiałów oraz postępy w pracach na bieżąco monitoruje Komisja Infrastruktury.

Więcej informacji znajdą Państwo na portalu gdansk.pl, klikając na poniższy link:

https://www.gdansk.pl/wiadomosci/siedlce-punkt-widokowy-na-winnej-gorze-dedykowany-gdanskiemu-fotoreporterowi,a,178789

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Mirosław Koźbiał