Blisko rok temu, na przełomie listopada i grudnia 2019 roku w Zieleńcu przy ul. Wyczółkowskiego został zrealizowany przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, finansowany ze środków Rady Dzielnicy, projekt polegający na częściowej rewitalizacji zieleni, wykonaniu nowych nasadzeń oraz utwardzeniu kruszywem fragmentu ścieżki...

Efekty tej inicjatywy mieszkańcy dzielnicy oraz goście mogli obserwować już od wczesnej wiosny, niemniej jej kwintesencją były kwitnące na przełomie lipca i sierpnia tego roku białe hortensje, które rozświetliły ponury, zaniedbany dotychczas obszar Zieleńca, czyniąc go sercem tego miejsca.

Tegoroczna aura spowodowała, że część nasadzeń uschła. Na pochwałę zasługuje fantastyczna inicjatywa mieszkanek ul. Wyczółkowskiego, które w trakcie najgorętszych i bezdeszczowych dni nawadniały kwiaty, krzewy z własnych zasobów.

Aktualnie Rada Dzielnicy pozostaje w stałym kontakcie z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni w celu ponownego wykonania utwardzenia ścieżek. Z inicjatywy Rady Dzielnicy planowane jest również przeprowadzenie inwentaryzacji roślinności. Przedstawiciele Rady Dzielnicy będą podejmowali działania w celu zapewnienia regularnej pielęgnacji zieleni.

Zapraszamy serdecznie do Zieleńca przy ul. Wyczółkowskiego, teraz, latem, o każdej porze roku.

Karolina Motyka

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Karolina Motyka