Mija tydzień od hucznej inauguracji punktu widokowego „Widok Macieja” na Winnej Górze, w której uczestniczyło kilkaset osób. Takiej frekwencji na otwarciu nie zaliczył żaden z piętnastu wcześniejszych widoków. Rada Dzielnicy dziękuje przede wszystkim mieszkańcom Siedlec oraz gościom spoza naszej dzielnicy, za przybycie na uroczystość otwarcia oraz zachowanie środków bezpieczeństwa...

Warto wspomnieć, że prawie wszystkie osoby miały założone maseczki! Dziękujemy za obecność wiceprezydentom Piotrowi Grzelakowi i Piotrowi Borawskiemu, licznie przybyłym przedstawicielom kadry kierowniczej Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, radnym miejskim Annie Golędzinowskiej i Michałowi Hajdukowi, proboszczom siedleckich parafii ks. Jackowi Taborowi i ks. Bartłomiejowi Starkowi, rodzinie Macieja Kosycarza, a także artystom występującym w trakcie uroczystości. Podziękowania kierujemy również do funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji, za zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie trwania imprezy oraz organizację ruchu w okolicy Winnej Góry.

Szczególne podziękowania kierujemy do prof. Witolda Pawła Burkiewicza, pomysłodawcy projektu „Spojrzenie na Gdańsk”, który zaprojektował „Widok Macieja”, kierował z ramienia GZDiZ-tu pracami porządkowymi i budowlanymi, a następnie zorganizował i wyreżyserował uroczystość otwarcia. Liczymy na dalszą współpracę z panem profesorem, ponieważ projekt na Winnej Górze dopiero się zaczyna i będzie kontynuowany w kolejnych latach. Mamy zapewnienie, że teren punktu widokowego będzie regularnie sprzątany i pielęgnowany, a w najbliższych dniach pojawi się tam kosz na śmieciu.

Otrzymujemy informacje od okolicznych mieszkańców oraz działkowiczów, że miejsce to zyskuje na popularności. Codziennie odwiedza je kilkadziesiąt osób. Będziemy wnioskowali do GZDiZ-tu o lepsze oznakowanie dojścia. Poprosimy również Policję i Straż Miejską o wyrywkowe partole, aby Winna Góra nie stała się ustronnym miejscem dla amatorów mocniejszych trunków na świeżym powietrzu.

Osoby, które nie mogły przybyć na Winną Górę, zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej na platformie YouTube, na kanale Rada Dzielnicy Siedlce. Przygotowaliśmy dla Państwa skrótowy zapis najważniejszych fragmentów ceremonii otwarcia.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Mirosław Koźbiał