Od jutra rusza przebudowa sieci wodociągowej w ul. Zakopiańskiej. W pierwszym etapie prac (od 23.10.) z ruchu pieszego zostanie wyłączony fragment chodnika od skrzyżowania z ul. Kartuską do wysokości ul. Zakopiańskiej 44.  W kolejnych etapach prace będą realizowane także z jezdni – o czym będziemy informować w odrębnym komunikacie...

Utrudnienia są związane z przebudową sieci wodociągowej w ul. Zakopiańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kartuską do skrzyżowania z ul. Wyczółkowskiego. Celem inwestycji, realizowanej przez GIWK jest poprawa jakości wody dostarczanej mieszkańcom. Zakończenie robót budowlanych planowane jest w czerwcu 2021 r. Ich koszt szacowany jest na 1 628 391,61 PLN brutto.

Apelujemy do mieszkańców o pilnowanie hydraulików, zwłaszcza tych z firmy Saur Neptun Gdańsk. Podczas wcześniejszych prac na Zakopiańskiej, firma ta kilkukrotnie „prywatyzowała” nasz zabytkowy bruk znajdujący się pod wylewką asfaltową, zastępując go tandetną masą cementową. Proceder ten był zgłaszany przez Komisję Infrastruktury, zarówno do SNG, jak i do GIWK oraz GZDiZ. Prosimy również mieć baczenie na stare przedwojenne studzienki, czy przypadkiem ktoś nie będzie chciał ich podmienić na nowe. Radni będą w miarę możliwości na bieżąco starali się kontrolować prowadzone prace, jednak liczymy na wsparcie ze strony mieszkańców. Dbajmy wspólnie o nasze osiedlowe mienie.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

Fot. Mirosław Koźbiał