Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców gdańskich Siedlec oraz osoby sympatyzujące z dzielnicą i zainteresowane ekologicznymi rozwiązaniami. Projekt "Siedlce pakują do swojego" ma zachęcać do zastąpienia jednorazowych opakowań takimi, które można użyć wielokrotnie. Pozwala to na zmniejszenie ilości plastiku używanego podczas zakupów. Dzięki temu dbamy o nasze zdrowie, środowisko oraz naszą dzielnicę i najbliższe otoczenie...

  • Siedleckie woreczki i torby bumerangi w warzywniaku 

Torby bumerangi, to wielorazowe torby bawełniane oznaczone w odpowiedni sposób. Mają swoje miejsce w sklepach gdzie w razie potrzeby można je wziąć i zapakować do nich zakupy zamiast do plastikowej reklamówki. Można tam także oddać torby, które ma się w domu by inne osoby mogły z nich korzystać. Torby i woreczki będą w oznakowanym pudełku zachęcać do zakupów bez plastiku. Siedleckie woreczki i torby bumerangi zostaną przygotowane podczas otwartych warsztatów.

27 października, godz. 17:00-19:00 - zbiórka niepotrzebnych firanek i toreb bawełnianych. Przyniesione firanki dostaną drugie życie w postaci woreczków na zakupy szytych podczas warsztatów. A torby oznaczone podczas warsztatów szablonu.
Dom Sąsiedzki "Zakopianka" ul. Zakopiańska 40

30 października, godz. 17:00-19:00 - warsztaty szycia woreczków na zakupy. Samodzielnie uszyte na maszynie do szycia woreczki świetnie się sprawdzą w wielu sytuacjach. Idealne w zastępstwie foliowych reklamówek podczas zakupów. Są wygodne i wytrzymałe. Zajmują niewiele miejsca kiedy są złożone, a po rozłożeniu pomieszczą warzywa i owoce. Podczas warsztatów każda osoba uszyje swoje woreczki w dowolnie wybranej kombinacji ich wielkości.
Fundacja "Dr Clown" ul. Kartuska 96/98

3 listopada, godz. 17:00-19:00 - warsztaty szycia woreczków na zakupy.
Fundacja "Dr Clown" ul. Kartuska 96/98

4 listopada, godz. 17:00-19:00 - warsztaty szycia woreczków na zakupy.
Fundacja "Dr Clown" ul. Kartuska 96/98

10 listopada, godz. 17:00-19:00 - warsztaty szablonu na torbach bumerangach. Dzięki stworzeniu szablonu na torbie bawełnianej można stworzyć coś wyjątkowego dla siebie, ale także oznaczyć torby, które trafią do sklepów. Podczas warsztatów będzie się można nauczyć tworzenia szablonu oraz nanoszenia wzoru na torbę.
Fundacja "Świat Wrażliwy" ul. Kartuska 108/112

  • ZAPISY tel. 534 272 505 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Liczba miejsc jest ograniczona. Stosujemy się do wymogów Ministerstwa – dezynfekcja rąk, a także sprzętów warsztatowych oraz osłonięcie ust i nosa.

Warsztaty są bezpłatne, zapewniamy materiały i maszyny do szycia. Dedykowane osobom dorosłym oraz dzieciom 10+ pod opieką.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Rady Dzielnicy Siedlce.

Partnerzy projektu „Siedlce pakują do swojego”:
Fundacja „Dr Clown” Region Pomorze
Rada Dzielnicy Siedlce
Fundacja „Świat Wrażliwy”
Pracownia MAMYWENE

Kampania społeczna #PakujęDoSwojego pokazuje, że materiałowe woreczki bardzo dobrze zastępują plastikowe reklamówki i inne opakowania. Inspiruje, edukuje i zachęca do pójścia na zakupy ze swoimi woreczkami, torbami czy pojemnikami.