Kilka tygodni temu pojawiły się na granicach administracyjnych naszej dzielnicy nowe znaki drogowe z nazwą SIEDLCE. O ich ustawienie wnioskował radny Mirosław Koźbiał. Wszyscy radni jednogłośnie poparli ten wniosek i przeznaczyli na ten cel środki z budżetu Rady Dzielnicy Siedlce. W tym roku pieniędzy starczyło na 7 tablic, kolejne dziewięć zostanie sfinansowanych z przyszłorocznych środków...

Koszt jednego znaku (materiał + montaż) wynosi 470 zł. Zadanie realizowane jest przez GZDiZ i powinno być zakończone do początku grudnia br. Otrzymujemy sygnały od mieszkańców, którzy bardzo pozytywnie odbierają tę inicjatywę i są z niej dumni. W końcu nasza dzielnica przestaje być anonimowa. Dzięki nowemu oznakowaniu więcej Gdańszczanek i Gdańszczan będzie orientowało się, gdzie się znajdujemy. Do tej pory bywało z tym różnie. Przystępując do tego projektu, radni pytali przechodniów w różnych miejscach o wskazanie naszych granic. Spora grupa mieszkańców nie potrafiła ich precyzyjnie określić. Największą nieświadomością wykazali się mieszkańcy ul. Lema, którzy w zdecydowanej większości sądzili, że mieszkają na Pieckach-Migowie.

Smutne jest to, że na granicy z Chełmem dokonano już pierwszego aktu wandalizmu. W ubiegłym tygodniu zniszczono tablicę ustawioną przy skrzyżowaniu ulic Stoczniowców i Lubuskiej, poprzez pomazanie jej flamastrem. GZDiZ szybko usunął napisy. Sfrustrowany wandal jednak nie odpuścił i w weekend ukradł tablicę wraz ze słupkiem. Sprawa została zgłoszona na Policję. Miejmy nadzieję, że stróżom prawa uda się złapać i ukarać sprawcę kradzieży oraz odzyskać naszą tablicę.

Realizacja w 2020 roku:

 1. Dąbrowskiego / Powstańców Warszawskich (zamontowano)
 2. Wyczółkowskiego / Nad Jarem (zamontowano)
 3. Łostowicka / Armii Krajowej (zamontowano)
 4. Pana Tadeusza / Pobiedzisko (zamontowano)
 5. Stoczniowców / Lubuska (zamontowano)
 6. Nad Jarem / Zakosy / Powstańców Warszawskich (zamontowano)
 7. Nowe Ogrody / Powstańców Warszawskich (zamontowano)

Realizacja w 2021 roku:

 1. Rakoczego / Piekarnicza
 2. Lema obok przychodni pod adresem Lema 21
 3. Pohulanka pod wiaduktem
 4. Kozietulskiego / Powstańców Warszawskich
 5. Powstańców Warszawskich / Cygańska Góra
 6. Kolonia Zręby przy rozwidleniu z ciągiem pieszym
 7. Pana Tadeusza / Łostowicka
 8. Wojskiego / Łostowicka
 9. Schuberta / Rakoczego

Projekt zawiera również przesunięcie tablicy z nazwą dzielnicy „Suchanino” na wysokość nowo projektowanej tablicy „Siedlce” na ulicy Wyczółkowskiego.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

Fot. Mirosław Koźbiał