Zbliżający się koniec roku to okres podsumowania kilku spraw, o których informowaliśmy Państwo w na naszej stronie. Jedną z nich jest remont podwójnego ciągu schodów łączących ulicę Zakosy i Wieniawskiego, o który wnioskowała mieszkanka Siedlec, Pani Agnieszka Pieniążek. Dzięki wsparciu pracowników Gdańskiego Zarządu Dróg z Zieleni Pani Anny Bobrowskiej z Działu Infrastruktury i Remontów oraz Pana Kamila Bielskiego z Działu Utrzymania Dróg, na początku jesieni udało się przeprowadzić remont małych schodów...

W pierwszej kolejności zbudowano od nowa górny fragment, tuż przy samej ulicy Zakosy, a następnie miejscowo poprawiono uszkodzony chodnik i podwójne schodki pomiędzy działkami. Wykonawcą remontu była firma KABEX, przeprowadzone prace objęte są 2-letnią gwarancją. Udało się również obniżyć wystającą studzienkę telekomunikacyjną na szczycie budynku Wieniawskiego 13, teraz jest zrównana z poziomem chodnika.

Duże schody pomiędzy Zakosami a Wieniawskiego mają zostać wpisane do najbliższej edycji „Programu modernizacji chodników w Gdańsku”. Ponieważ kolejka jest długa, a fundusze na ten projekt nie są zwiększane, oznacza to tyle, że na ich generalny remont możemy poczekać jeszcze kilka lat. Będziemy wnioskować o naprawy doraźnie w najgorszych miejscach.

Dziękujemy pracownikom GZDiZ-tu, Pani Annie Bobrowsiej i Panu Kamilowi Bielskiemu za pomoc i szybką reakcję na nasze pismo. Liczymy na dalszą owocną współpracę przy innych problemach z infrastrukturą drogową na Siedlcach.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Mirosław Koźbiał