W dość radykalny sposób rozwiązano problem parkowania samochodów w Parku Siedlce od strony ulic Zakopiańskiej. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni ustawił tam estetyczne stylizowane słupki, które uniemożliwiają parkowanie samochodów na terenie wejścia do parku. Sprawą od kilku miesięcy zajmowała się Przewodnicząca Zarządu RDS Brygida Folkmann-Banaszak, która starała się o rozwiązanie problemu za pośrednictwem służb miejskich...

Niestety zarówno Policja, jak i Straż Miejska nie znajdowały podstaw do karania kierowców. Radni, widząc coraz większą zuchwałość kierowców, poprosili o pomoc administratora parku, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. W wyniku trwających kilka miesięcy konsultacji, wspólnie z kierownictwem Działu Inżynierii Ruchu ustaliliśmy, że najmniej inwazyjnym w krajobraz oraz najbardziej skutecznym rozwiązaniem będzie ustawienie słupków. Część z nich jest składana, dzięki czemu służby porządkowe będą miały możliwość wjazdu na teren parku.

Zdajemy sobie sprawę, że dolna część Siedlec jest atrakcyjnym, w dodatku bezpłatnym parkingiem dla rzeszy pracowników pobliskich urzędów, sądów i szpitali oraz ich klientów i pacjentów. Nie możemy dopuścić do zbytniego rozzuchwalenia się kierowców, którzy i tak już skutecznie utrudniają życie mieszkańcom tej części naszej dzielnicy.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Mirosław Koźbiał