Pojawiają się pojedynczo i znienacka niczym bociany powracające wiosną z dalekich krajów. Przy odrobinie szczęścia można spotkać ich na Siedlcach. O kogo chodzi? To ekipy drogowców, starające się naprawić dziury w ulicach powstałe po zimowych przymrozkach. Komisja Infrastruktury przy Radzie Dzielnicy Siedlce zachęca mieszkańców Siedlec do zgłaszania dziur w jezdniach i chodnikach...

Chcemy zbiorczo zgłosić urzędnikom kilka lokalizacji, żeby drogowcy dokonali napraw w sposób zorganizowany. Na prezentowanych zdjęciach ekipa fachowców zastosowała metodę łatania typu „mokre w mokrym”. Komisja stoi na stanowisku, że nie jest to dobre i trwałe rozwiązanie. Będziemy nalegali, żeby prace były wykonywane w suche dni, z gwarancją jakości. Chcemy poznać wszystkie lokalizacje napraw, żeby za kilka miesięcy przeprowadzić kontrolę jakości przeprowadzonych prac.

Komu i w jaki sposób zgłosić dziurę w ulicy? Najlepiej zrobić zdjęcie i wysłać je do Komisji Infrastruktury drogą mailową, z dokładnym opisem gdzie się znajduje. Zgłoszenia przyjmujemy do 23 maja.

Do Państwa dyspozycji jest adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Można również samodzielnie zgłosić sprawę do Gdańskiego Centrum Kontaktu, telefonicznie 58 52 44 500 lub napisać e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nr kontaktowy (SMS) dla osób niesłyszących: 500 105 115. Ważne, żeby w takim przypadku zapisać sobie numer zgłoszenia. Może się on przydać w sytuacji, gdy drogowcy się nie pojawią lub przeprowadzą niedbale naprawę.