W sobotę 15 maja w Ogrodzie Biblijnym Sióstr Pallotynek z Centrum Integracji Na Górce odbyła się skromna uroczystość poświecenia niedawno powstałej "Groty Betlejemskiej" oraz figurek będących jej wyposażeniem. Jest to kolejna, bardzo trudna w realizacji inicjatywa sióstr, które ogromnym nakładem sił, energii, kosztów i przede wszystkim ciężkiej pracy fizycznej, przyczyniają się do upiększenia tego miejsca...

W nabożeństwie wzięli udział: ks. Jan Rzeszewicz, wikariusz z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Chełmie, osoby niepełnosprawne z rodzicami ze Wspólnoty "Wiara, Światło, Życie" z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i z Klubu "Alfa", reprezentanci Wspólnoty Fatimskiej z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, osoby z parafii pw. Chrystusa Króla i parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku, młodzież przygotowująca się do finału XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej z katechetą p. Konradem Cabanem oraz Siostry Pallotynki. Poświęcenia dokonał ks. kanonik dr Bartłomiej Stark, Proboszcz parafii Chrystusa Króla w Gdańsku.

Siostry Pallotynki zapraszają mieszkańców Gdańska, gości i turystów do odwiedzin Ogrodu Biblijnego, który mieści się na Siedlcach przy ul. Malczewskiego 144. Dla osób, które chcą przyjechać samochodem, proponowany jest dojazd od ul. Popradzkiej.

Ogród jest otwarty od 4 maja do 31 października 2021 w godzinach:

  • wtorek, czwartek, piątek, sobota: 10:00 — 17:00,
  • niedziela: 15:00 — 18:00,
  • poniedziałek: nieczynne.

Koszt: gratis; ofiara mile widziana
Kontakt: s. Blanka SAC, tel. 691 089 038

http://www.u-pallotynek.pl/wydarzenia/6554/otwarcie-ogrodu-biblijnego-w-gdansku