Dobiega końca przebudowa podziemnej sieci wodociągowej w ciągu ulic Zakopiańskiej i Skarpowej. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na koniec czerwca. Celem inwestycji, realizowanej przez GIWK, ale wykonywanej przez Zakład Usług Komunalnych z Żukowa jest poprawa jakości wody dostarczanej mieszkańcom Siedlec. Koszt oszacowano na 1 628 391,61 PLN brutto...

Aktualnie trwają czynności związane z odtworzeniem stanu nawierzchni. Kierownik budowy liczy na wyrozumiałość mieszkańców oraz prosi, żeby nie parkować w miejscu prowadzonych prac. Ponieważ za kilka miesięcy ma ruszyć generalny remont ul. Zakopiańskiej, jakość zaprawy bitumicznej nie jest najwyższa. Ma zapewnić dobre użytkowanie nawierzchni do czasu rozpoczęcia właściwego remontu.

Radni z Komisji Infrastruktury kilkukrotnie monitowali w GZDiZ sprawę bruku, który błyskawicznie wywożono z obydwu ulic „w nieznanym kierunku”, a który nie wrócił ponownie na swoje miejsce. Urzędnicy milczą, ale sprawa nie zostanie odpuszczona. Przedstawimy ją za kilka dni pani prezydent Aleksandrze Dulkiewicz, podczas planowanego spaceru gospodarczego po Siedlcach.

Jeżeli widzą Państwo jakieś problemy związane z jakością odtworzenia stanu nawierzchni ulic, chodników i zieleńców, prosimy o możliwie jak najszybsze zgłaszanie nam tych uwag. Przekażemy je wykonawcy oraz inwestorowi, zanim drogowcy zakończą prace.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Mirosław Koźbiał