Już po raz 6. właściciele pięknie ukwieconych gdańskich balkonów i przedogródków mają szansę wygrać nagrody w miejskim konkursie. Wystarczy zrobić zdjęcie swojego najbliższego, zielonego otoczenia i przesłać je wraz z formularzem zgłoszeniowym do 22 września na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Łączna pula nagród to 3 600 zł...

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkanek i mieszkańców Gdańska dbających o zazielenianie swojego najbliższego otoczenia i obywa się w dwóch kategoriach: na najpiękniejszy balon i najpiękniejszy przedogródek.

Jego celem jest promowanie dbałości o własną zieloną przestrzeń i estetykę miasta. Obcowanie z zielenią jest naturalną potrzebą każdego człowieka, a przyroda pełni w mieście bardzo wiele istotnych funkcji, od ekologicznej: pochłaniania zanieczyszczenia, zwiększa wilgotność powietrza, zapewnia schronienie, daje pokarm owadom i ptakom, po psychologiczną: uspokaja, koi, sprawia, że czujemy się bezpiecznie. W miejscach, gdzie jest dużo zieleni, znacznie lepiej odpoczywamy.

Zgłoszenie konkursowe należy złożyć na specjalnie do tego przygotowanym formularzu. Trzeba go wydrukować, wypełnić, podpisać, a następnie zeskanować i przesłać skan wraz ze zdjęciami zgłaszanego balkonu lub przedogródka. Zgłoszenie należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając w temacie wiadomości: zgłoszenie konkursowe - balkon i przedogródek 2021 - Biuro Prezydenta.

Autorzy najpiękniejszych aranżacji w każdej kategorii otrzymają nagrody pieniężne:

  • I miejsce – 1000 zł brutto
  • II miejsce 500 zł brutto
  • III miejsce – 300 zł brutto

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia przesyłać można do 22 września.

Więcej informacji na stronie: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/najpiekniejszy-balkon-i-przedogrodek-trwa-konkurs-zrob-zdjecie-zglos-sie-i-wygraj,a,200514