Jutro minie rok od otwarcia punktu widokowego „Widok Macieja” na Winnej Górze na Siedlcach. Jest on 16tym widokiem z cyklu „Spojrzenie na Gdańsk”, dedykowanym pamięci gdańskiego fotoreportera Macieja Kosycarza. Stowarzyszenie Artystyczne Legalna Muzyka przygotowało dla mieszkańców i przyjaciół Macieja spektakl „Muzyka i sztuka na gdańskich szlakach krajobrazowych”...

Przed przybyłą publicznością wystąpiła formacja muzyczna Goorsky Squad, czyli Marek Górski i Grzegorz Kusio, prezentując światowe przeboje muzyki rozrywkowej. W programie znalazły się również metafizyczna poezja performera Władka Zaporowskiego i ekologiczny esej profesora Witolda Pawła Burkiewicza, scenografa przestrzeni, inicjatora i popularyzatora cyklu „Spojrzenie na Gdańsk”. Spotkanie prowadził pomysłodawca i reżyser spektaklu Jarek Janiszewski, znany i lubiany kompozytor, tekściarz, producent i wokalista zespołów Bielizna i Czarno-Czarni.

Ciężkie chmury i chłodny wiatr prawdopodobnie zniechęciły część mieszkańców do ruszenia się z domu, mimo to przybyli na Winną Górę goście bawili się świetnie i chyba nikt nie wracał do domu rozczarowany. Śmiało można stwierdzić, że nieobecni mają czego żałować. Zespół Goorsky Squad zagrał na wysokim poziomie, a Jarek Janiszewski swoim specyficznym poczuciem humoru zabawiał publiczność. Dziękujemy Stowarzyszeniu Artystycznemu Legalna Muzyka za organizację imprezy i liczymy na dalszą współpracę w przyszłości. Niebawem na stronie Rady Dzielnicy opublikowany zostanie zapis wideo koncertu.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Mirosław Koźbiał