Trwa długo wyczekiwany remont ul. Zakopiańskiej. Projekt przewiduje wydzielenie terenów zielonych oraz drastyczne ograniczenie miejsc parkingowych, poprzez montaż słupków ograniczających parkowanie na chodnikach. Rozwiązanie to, które z pewnością ułatwi przemieszczanie się pieszym, znajduje wśród okolicznych mieszkańców zarówno zwolenników, jak i przeciwników...

Wiele osób zwyczajnie martwi się, gdzie postawi swoje samochody. Wiadomo, że na Zakopiańskiej parkują nie tylko mieszkańcy tej ulicy, ale również z sąsiednich: Sowińskiego, Tarasów i Kartuskiej. Miejsc parkingowych na Siedlcach jest mało, brakuje również rezerw terenu pod nowe parkingi. Każdy wolny fragment idzie pod młotek z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową.

Do Rady Dzielnicy wpłynęło pismo skierowane przez zaniepokojoną mieszkankę ul. Zakopiańskiej, panią Monikę Franiek, podpisane przez 97 mieszkańców. Dotyczy wezwania radnych do podjęcia rozmów z Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska oraz Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni o miejscowych zmianach projektu, powiększeniu ilości miejsc postojowych oraz o innych możliwościach, np. stworzenia strefy płatnego parkowania czy zmiany organizacji ruchu na jednokierunkową. Zarząd Rady Dzielnicy zorganizował spotkanie urzędników z mieszkańcami, które odbędzie się w najbliższych dniach. Oprócz przedstawicieli miasta będą w nim uczestniczyli radni dzielnicowi oraz reprezentatywna grupa 5 mieszkańców pod przewodnictwem pani Moniki Franiek. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, nie ma możliwości zorganizowania spotkania dla większej ilości osób.

Jeżeli chcecie Państwo za naszym pośrednictwem zadać pytanie urzędnikom lub przekazać swoje sugestie czy opinie, proszę o kierowanie ich na adres Rady (z podaniem numeru telefonu) lub napisać w komentarzach w poście na mediach społecznościowych.

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Rada Dzielnicy Siedlce