Z końcem stycznia po ponad 30 latach działalności zostanie zamknięty Sklep Kosmetyczno – Chemiczny przy ul. Kartuskiej 120. Kiedyś bardzo popularny, obecnie odwiedzany głównie przez seniorów i nielicznych mieszkańców Siedlec, którzy dbają o to, aby wspierać lokalne biznesy. Przychody z działalności nie pokrywały kosztów, stąd decyzja o likwidacji. Właścicielka, Pani Barbara Grad w rozmowie ze mną powiedziała, że rozumie nowe przyzwyczajenia ludzi, którzy lubią robić zakupy w centrach handlowych i „sieciówkach”...

Takie mamy czasy, że wolą dać zarobić zagranicznym koncernom, niż lokalnym przedsiębiorcom. To między innymi drobni sklepikarze i rzemieślnicy odprowadzają w Gdańsku podatki, z których część jest przeznaczana na miejskie inwestycje.

Miasto, które jest właścicielem lokalu przez lata naliczało wysoki czynsz, ale nie wykonywało jakichkolwiek bieżących remontów, które podniosłyby jego standard, dlatego sklep wizualnie tkwił w latach 90-tych XX w.

Pani Barbarze wypada podziękować za to, że przez ponad trzy dekady była częścią naszej lokalnej społeczności oraz życzyć spokojnej emerytury.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Mirosław Koźbiał

fot. www.google.com/maps/