Zgodnie z planem, 11 stycznia 2016 roku o godzinie 17:00, rozpoczęło się uroczyste otwarcie nowo powstałego Domu Sąsiedzkiego "Zakopianka". Powstanie tego miejsca to efekt wieloletniej pracy wielu organizacji oraz osób. Po 4 latach starań w końcu się udało! Organizatorami otwarcia były organizacje, które będą animowały działalność Domu Sąsiedzkiego: Stowarzyszenie „Nasze Siedlce”, Stowarzyszenie „Dla Siedlec”, Towarzystwo Przyjaciół Sportu i Fundacja Wsparcia i Inicjatyw Społecznych. W uroczystości otwarcia uczestniczył m.in. Prezydent Gdańska - Paweł Adamowicz...

W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele sponsorów oraz instytucji, którzy pomogli w powstaniu Domu Sąsiedzkiego, m.in. Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, firmy LPP, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, banku WBK I Oddział w Gdańsku, Leroy Merlin oraz radni miejscy - Piotr Dzik, Piotr Gierszewski, Piotr Borawski oraz radni Dzielnicy Siedlce.

W powstanie Domu Sąsiedzkiego zaangażowana była również Rada Dzielnicy Siedlce.
- Dom Sąsiedzki to było marzenie i zobowiązanie radnych od początku powstania Rady Dzielnicy Siedlce. Zabiegaliśmy o to przez lata i dzięki współpracy wielu ludzi i instytucji, to marzenie teraz się spełnia - mówił Jędrzej Włodarczyk, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Siedlce.

Główna sala Domu Sąsiedzkiego przy ul. Zakopiańskiej 40 ma ponad 200 m kw. i do niedawna znajdowała się w całkowitej ruinie. Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych wykonał tam remont kosztem około 120 tys. zł. Remont obejmował m.in. wykonanie nowych tynków, wymianę stolarki drzwiowej, wykonanie nowych posadzek, nową instalację elektryczną i remont instalacji sanitarne.

Mamy nadzieję, że Dom Sąsiedzki "Zakopianka" będzie służyć wszystkim mieszkańcom naszej dzielnicy i stanie się centralnym punktem wszelkich wydarzeń na dzielnicy.

Poniżej wideo-relacja z otwarcia oraz linki do stron z relacjami o wydarzeniu w lokalnych mediach:

http://pomorska.tv/informacje/materialy/spoleczne/dom-sasiedzki-na-siedlcach-otwarty

http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/dom-sasiedzki-na-gdanskich-siedlcach-juz-otwarty-zdjecia,3621182,artgal,t,id,tm.html

http://www.gdansk.pl/urzad/galeria?c=4196

http://dlasiedlec.pl/wiadomosci/dom-sasiedzki-na-siedlcach-zaprasza

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35636,19461203,siedlce-dom-sasiedzki-wreszcie-otwarty.html