Zarząd Dzielnicy regularnie spotyka się z urzędnikami z GZDiZ i na bieżąco zgłasza różne problemy techniczne z siedlecką infrastrukturą. W ostatnim czasie z inicjatywy radnego Mirosława Koźbiała udało się przełożyć chodnik na ul. Wieniawskiego, wzdłuż bloku nr 13. Występował tam problem z dwoma wystającymi studzienkami telekomunikacyjnymi oraz wypłukanym poboczem. W ramach zlecenia obniżono również wystającą studzienkę kanalizacyjną na zbiegu ulic Wieniawskiego i Zakopiańskiej, zlikwidowano zapadlisko przy studzience na wysokości garaży oraz naprawiono uszkodzoną ściankę rynsztoka wzdłuż drogi prowadzącej do ul. Zakosy. W kwietniu na wniosek radnego posprzątano rynsztok z zalegających tam liści i chwastów. Dodatkowo wykonawca wzmocnił i uzupełnił słupki przy parkingu na ul. Wieniawskiego oraz na szykanie przy wejściu do szkoły SP58.

Prace wykonywała firma Drogomost z Gdańska i trwały one ponad trzy tygodnie. Jakość wykonania nowego chodnika nie jest powalająca. Najwyraźniej zagęszczenie podsypki i równe ułożenie płyt chodnikowych było problematyczne dla brukarzy z Drogomostu. Po interwencji radnego i inspektora z GZDiZ poprawiono niektóre fragmenty i obecnie skan nawierzchni możemy ocenić na trójkę z plusem.

Rada Dzielnicy przypomina, że wszelkie dziury ulicach i chodnikach mogą Państwo samodzielnie zgłaszać do Gdańskiego Centrum Kontaktu, dzwoniąc na numer 58 52 44 500 lub wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Mirosław Koźbiał