Przy skrzyżowaniu ulicy Kartuskiej z Kartuską, na wysokości bloku 119 od kilku lat stoi opuszczony kiosk. Włamali się do niego bezdomni, którzy urządzili w nim dzikie koczowisko. Z informacji uzyskanych od przechodniów, przebywają tam od kilku dni. Regularne libacje, kłótnie oraz publiczne załatwianie potrzeb fizjologicznych stały się standardem, na który codziennie muszą patrzeć przechodnie.

Co można w takim przypadku zrobić? Najprościej udać, że nie ma problemu, zacisnąć zęby i patrzeć jak gniazdo bezdomnych powiększa się i coraz bardziej uprzykrza życie mieszkańcom.

Sposób drugi to zgłosić sprawę służbom porządkowym, straży miejskiej lub policji na najbliższym komisariacie, który mieści się na Siedlcach. Prostszym rozwiązaniem jest zgłoszenie sprawy przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępną pod linkiem:

https://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

Do dyspozycji mieszkańców pozostaje również Gdańskie Centrum Kontaktu, które przekaże sprawę do odpowiednich jednostek, zajmujących się takimi problemami.

Przedmiotowa sprawa została zgłoszona służbom porządkowym i miejskim. Gdańskie Centrum Kontaktu przesłało odpowiedź, że „kiosk jest uwzględniony na liście obiektów przeznaczonych do rozbiórki, a rozbiórka będzie wykonana w najbliższym możliwym czasie według wskazań”.

Zarząd Dzielnicy zachęca do zgłaszania wszelkich spraw związanych z zakłócaniem porządku na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Im więcej osób zgłosi problem, tym większe będą szanse na szybką interwencję.

Zarząd Dzielnicy Siedlce

fot. Rada Dzielnicy Siedlce