Najbliższe dni przyniosą sporo ciekawych wydarzeń na Siedlcach. Rada Dzielnicy zaprasza mieszkańców, sąsiadów z przyległych dzielnic i gdańszczan do uczestnictwa w uroczystościach oraz w festynie.

10 listopada (czwartek) - uroczystość upamiętniającą 104. rocznicę Zawieszenia broni 1918 r. oraz oddania hołdu wszystkim poległym za Francję.

Uroczystość odbędzie się na Siedlcach o godz. 12.00  na Francuskim Cmentarzu Wojskowym (ul. Powstańców Warszawskich). Organizatorem jest ambasador Francji w Polsce, pan Frédéric Billet.

Francuzi przyjadą na gdański cmentarz, żeby uczcić 104. rocznicę zakończenia I wojny światowej (www.gdansk.pl)

11 listopada (piątek) - X Siedlecka Parada Niepodległości

Godz. 8:30 - Zbiórka mieszkańców i uczniów szkół przy Parku Emaus (w geograficznym środku Gdańska, przy najdłuższych schodach w mieście, na zbiegu ulic Starodworskiej i Kartuskiej).

Godz. 9:00 - Przemarsz uczestników Siedleckiej Parady Niepodległości ulicą Kartuską przy akompaniamencie orkiestry dętej.

Godz. 9:40 - Złożenie kwiatów przy pamiątkowych tablicach na historycznym budynku Komisariatu Generalnego RP w Wolnym Mieście Gdańsku (obecnie Komenda Miejska Policji, ul. Nowe Ogrody 27).

Godz. 9:50 - Złożenie kwiatów pod pomnikiem Króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym.

Godz. 10:30 - Przemarsz w Gdańskiej Paradzie Niepodległości.

12 listopada (sobota) - Festyn na bulodromie i I Turniej o Puchar Rady Dzielnicy Siedlce

Impreza odbędzie się w Parku Siedlce (ul. Zakopiańska, przy rondzie z ul. Bema). Prowadzić ją będzie Stanisław Wilk, sędzia międzynarodowy Polskiej Federacji Petanque.

Godz. 12:00 - Przywitanie gości, krótko o historii gry w bule, mecz pokazowy z bieżącym omawianiem zasad gry oraz sytuacji na boisku.

Godz. 13:00 - Turniej gry w bule (zawodnicy zostaną wybrani spośród przybyłych gości). Po rozgrywkach radny Piotr Dzik będzie częstował przybyłych domowym żurkiem własnej roboty.

Godz. 14:30 - 16:00 - Trening dla zainteresowanych pod okiem profesjonalnych zawodników.

Festyn kończy się o godzinie 16:00. Następnie zapraszamy do Domu Sąsiedzkiego Zakopianka (ul. Zakopiańska 40) na „Wieczór Niepodległości”, który rozpocznie się o godzinie 17:00. W programie, polonez, koncert pieśni patriotycznych, poczęstunek, wspólne śpiewanie.

Rada Dzielnicy Siedlce

fot: Wojciech Gilla