Już za kilka godzin reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze. Jednym z reprezentantów naszego kraju jest pochodzący z naszej dzielnicy Przemysław Frankowski.

Przemek urodził się 12 kwietnia 1995 w Gdańsku, przez kilka lat mieszkał z rodzicami na Siedlcach. Swoją piłkarską przygodę zaczynał na siedleckich boiskach m.in. przy Szkole Podstawowej 14 oraz na mniej formalnym boisku, którym był plac zabaw przy ulicy Szarej. Od dziecka przejawiał się w nim ogromny talent piłkarski, regularne treningi zaczął w wieku 7 lat. Będąc nastolatkiem, grał na równi ze starszymi o kilka lat kolegami z podwórka. Piłka nożna stała się jego miłością, rozpoczął szkolenie w TPS Siedlce pod okiem pana Tomasza Tarasiuka.

Piłkarskie szlify zdobywał w Gdańskiej Lechii, gdzie występował w drużynach juniorskich, młodzieżowych i seniorskich. W 2013 dwa dni po swoich osiemnastych urodzinach zadebiutował z Lechią Gdańsk w Ekstraklasie.

Przemek Frankowski grał w wielu renomowanych klubach między innymi w Chicago Fire. Aktualnie występuje na pozycji pomocnika we francuskim klubie RC Lens.

Życzymy Przemkowi życiowej formy na mundialu, a całej drużynie zdobycia pucharu świata. Trzymajmy kciuki za reprezentacje oraz za naszego sąsiada.

Andrzej Nawara

Rada Dzielnicy Siedlce

Fot. Getty - źródło sport.tvp.pl