W piątkowe popołudnie mimo mrozu atmosfera na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 14 była bardzo gorąca. Dzieci w towarzystwie św. Mikołaja rozświetliły szkolną choinkę. Świąteczny festyn zgromadził sporą grupę uczniów i ich rodziców. Wcześniej poszczególne klasy prezentowały program artystyczny, głównie było to śpiewanie kolęd i świątecznych szlagierów. Krótki koncert dał młodzieżowy zespół „The Basement”, którego część składu mieszka na Siedlcach. Imprezie towarzyszył kiermasz, na którym można było kupić ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci z SP14 oraz posilić się różnymi smakołykami, np. barszczem z uszkami.

Po godzinie 16:00 ku uciesze dzieciaków pojawił się święty Mikołaj. Wysłuchał jakie prezenty chcą otrzymać uczniowie i przybyli rodzice, a następnie uroczyście rozświetlił choinkę, po czym częstował dzieci specjalnymi, bo stuletnimi lizakami i cukierkami. Moment zapalenia choinki można zobaczyć, klikając na link:
https://youtu.be/A5ei7sABptk

Impreza odbyła się dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników SP14, w szczególności pani dyrektor Ilony Orzechowskiej, nauczycieli i dzieci. Prowadzącym festyn był pan Andrzej Stawicki, szef Referatu Animacji Lokalnej i Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W festynie uczestniczyli radni miejscy Piotr Gierszewski i Piotr Dzik, ks. proboszcz Jacek Tabor oraz radni dzielnicowi Andrzej Nawara i Mirosław Koźbiał. Przybyła także dyrektor SP58 pani Małgorzata Perzyna.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Mirosław Koźbiał