W dniu 22 grudnia 2022 radny dzielnicy Siedlce Andrzej Wardziak otrzymał medal „Reipublicae Memoriae Meritum” z rąk prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Karola Nawrockiego. Radny jest współpomysłodawcą Siedleckiej Parady Niepodległości organizowanej od 2011 roku. Od początku jest koordynatorem projektu rady dzielnicy Siedlce odpowiedzialnym za jej organizację. Zarząd Dzielnicy Siedlce składa szczególne podziękowania radnemu Andrzejowi Wardziakowi za pasję i zaangażowanie wkładane każdego roku w organizację parady.

Medal „Reipublicae Memoriae Meritum” jest przyznawany za szczególny wkład w działalność publiczną promującą wydarzenia związane z historią Polski w latach 1917 – 1990. Siedlecka Parada Niepodległości jest częścią parady Gdańskiej. Mieszkańcy dzielnicy idą ulicą Kartuską do pomnika Króla Jana III Sobieskiego, gdzie po złożeniu kwiatów dołączają do głównej parady. Wydarzenie to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Fot. źródło https://gdansk.ipn.gov.pl/pl2/aktualnosci/175953,Uroczystosc-wreczenia-medali-Reipublicae-Memoriae-Meritum-Gdansk-22-grudnia-2022.html

Wojciech Widzicki

Rada Dzielnicy Siedlce