Mocnym akcentem kończymy stary rok. W czwartek 29 grudnia na Siedlcach zamontowano pięć ławek, o które prosili mieszkańcy. W pierwszej kolejności zamontowano dwie ławki na schodach przy ul. Ciasnej (pośrodku i na górze, przy ul. Na Zboczu). O ich montaż od lat zabiegali wspólnie: zaangażowany w sprawy dzielnicy p. Krzysztof Flanz, radna Elżbieta Kowalska-Matuszewska oraz mieszańcy ul. Na Zboczu. Kolejne ławki stoją na placu zabaw przy ul. Wieniawskiego, w środkowej części schodów łączących ul. Wieniawskiego i Zakosy, ostatnia jest przy bulodromie w Parku Siedlce.

Zakup i montaż sfinansowano z budżetu Rady Dzielnicy Siedlce. Gwarancja wynosi 36 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru. Cena ławki (model ŁA-05) wynosi 1642,50 zł netto. Wykonane są z drewna egzotycznego w kolorze naturalnym, olejowane. Stalowe elementy są ocynkowane, malowane proszkowo na kolor grafitowy RAL 7016, w wykończeniu mat struktura. Za realizację zadania odpowiedzialny jest Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Zarząd dzielnicy planuje w 2023 roku przeznaczyć pulę środków na kolejne ławki. Prosimy mieszkańców o przesyłanie informacji, gdzie powinny zostać zamontowane.

Mirosław Koźbiał

Rada Dzielnicy Siedlce

fot. Mirosław Koźbiał