20 września 2020 został uroczyście otworzony punkt widokowy na Winnej Górze. Teraz przyszedł czas na kontynuację prac w terenie. Projekt obejmuje zagospodarowanie wolnej przestrzeni w sąsiedztwie Winnej Góry, z elementami małej architektury pomyślanej jako przestrzeń rekreacyjno-wejściowa na Winną Górę. Budowa drewnianych schodów podestowych mogących służyć jako letni amfiteatr między dolną polaną Winnej Góry, a wierzchołkiem wzgórza...

Budowa drewnianego tarasu widokowo-rekreacyjnego z siedziskami, leżakami itd. na szczycie wzgórza z otwarciem punktu widokowego na Stare Miasto w ramach projektu SPOJRZENIE NA GDAŃSK.

Założenie winnicy o charakterze dekoracyjno-edukacyjnym na ozdobnych pergolach uporządkowanie dróżek i dojść do głębiej położonych partii Winnej Góry. Wyposażenie wewnętrznych polanek Winnej Góry w altankę, miejsca do siedzenia ze stołami oraz ławki, kosze na śmieci. Wyposażenie przestrzeni Winnej Góry w oznakowania i tablice edukacyjno-informacyjne. Korekta zieleni oraz prace pielęgnacyjne w tym dotyczące alei z kasztanowców. Celem tego projektu jest przywrócenie mieszkańcom niezagospodarowanej przestrzeni zielonej miasta. Poprzez oddanie głosów na ten projekt również Państwo przyczynią się do rozbudowy tego pięknego miejsca aby się cieszyć wśród zieleni pięknym widokiem na Gdańsk.